Nawet minimalne nieprawidłowości związane z izolacją budynku mogą być odpowiedzialne za znaczną utratę ciepła w przyszłości, a ewentualne błędy popełnione w trakcie montażu nie ujawnią się od razu, ale dopiero po kilku latach od zakończenia budowy. Ich wykrycie i naprawa są procesami trudnymi, czasochłonnymi i dość kosztownymi. Dlatego nie trzeba nikogo przekonywać, że wybór najlepszych jakościowo materiałów i metod izolacyjnych jest kluczowy.

Skuteczna izolacja

Za najistotniejsze przy wyborze materiałów izolacyjnych słusznie uważa się parametry termoizolacyjne (m.in. niski współczynnik przewodzenia ciepła λ), niską nasiąkliwość wody oraz właściwie dobraną wytrzymałość mechaniczną. Wymienione parametry oraz poprawne wykonanie izolacji są ważne, jednak równie istotne jest profesjonalne i rzetelne podejście do inwestora. Szczegółowa rozmowa, której celem jest zapoznanie inwestora z materiałem, ze wszystkimi jego cechami i właściwościami, spowoduje, że inwestor w pełni świadomie wybierze satysfakcjonujące go rozwiązanie.

Idealne ocieplenie? Izolacja musi być przede wszystkim profesjonalnie wykonana

Inwestor powinien być dobrze zaznajomiony z wszystkimi zaletami, ale również z wadami izolacji, nad wyborem której się zastanawia. Na rynku budowlanym nie istnieje ‚materiał idealny’. Poliuretan (izolacja poliuretanowa) także ma swoje zalety i wady, które dodatkowo mogą być spotęgowane niewłaściwym dobraniem do powierzchni aplikacji oraz złym wykonaniem. Niepoprawne wykonanie dotyczy wszystkich materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku i jest jednym z większych zagrożeń na jakie narażony jest nieświadomy inwestor. Podejmując zatem decyzję dotyczącą izolacji warto powierzyć jego aplikację rekomendowanemu przez producenta specjaliście.

Skuteczna ochrona przed wilgocią

Rozwiązanie ocieplenie poliuretanem na bazie pianki natryskowej

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań do efektywnej izolacji budynków są systemy izolacji poliuretanowych Crossin Insulations®, czyli, między innymi, systemy izolacyjne na bazie poliuretanowej pianki natryskowej.

Poliuretan – dobra izolacja

W porównaniu do innych materiałów, piana poliuretanowa o strukturze zamknięto komórkowej ma jeden z najniższych współczynników przewodzenia ciepła (λmean, i ≤ 0,021 W/(m·K)).

Wyróżniające są również jej parametry wytrzymałościowe, co jest niezmiernie istotne w przypadku izolacji zewnętrznej np. fundamentów, dachów płaskich czy powierzchni „podposadzkowych”. Przykładowo wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym wynosi 400 kPa. Wartość ta jest kilkakrotnie wyższa od przyjętej, ale dzięki temu cała konstrukcja budynku zyskuje dodatkowe wzmocnienie. Co ważne, ta podwyższona wytrzymałość w żadnym stopniu nie wpływa na właściwości izolacyjne oraz sam koszt materiału. Powodem jest fakt, że właściwości izolacji poliuretanowej o podwyższonej wytrzymałości, są lepsze mimo porównywalnie mniejszych (często dość znacznie) grubości.

Piankę Crossin Insulations® cechuje również obniżona nasiąkliwość wody (Wp ≤ 11 kg/m2), dzięki czemu mimo upływu lat i zmieniających się warunków atmosferycznych zachowuje ona swoje właściwości termoizolacyjne w tak wymagającym i trudnym środowisku, jakim jest grunt.

Skuteczne ocieplenie to brak mostków termicznych

Wśród kolejnych zalet pianki poliuretanowej (PUR) marki Crossin Insulations® należą również: doskonała przyczepność do różnych materiałów budowlanych (m.in. do bloczków betonowych, pustaków, cegły), wysoka wydajność oraz bezspoinowa metoda aplikacji.

Innowacyjna i nowoczesna technologia aplikacji z użyciem profesjonalnych, wysokociśnieniowych maszyn, skutecznie eliminuje pojawienie się ewentualnych mostków termicznych i pozwala stworzyć jednolitą, bezspoinową i energooszczędną powłokę. Dodatkowo, ze względu na swoją porów­nywalnie niską wagę, ocieplenie poliuretanem w postaci pianki natryskowej nie obciąża konstrukcji budynku.

Izolacja natryskowa. Poliuretan na wiele sposobów

Ciekawym wyróżnikiem, jeśli chodzi o izolacje natryskowe marki Crossin Insulations® jest jej dedykowane podejście pod konkretne zastosowania. W ofercie można znaleźć inne systemy do izolacji powierzchni zewnętrznych i inne do izolacji powierzchni wewnętrznych.

Crossin Insulations® to również systemy, które osobno zostały zaprojektowane do izolacji poddaszy, izolacji sufitów czy izolacji ścian. Oprócz doskonałej przyczepności wyróżnia je bardzo szybkie spienianie dzięki czemu płynna forma natryśniętego systemu nie kapie i nie spływa, co w efekcie mogłoby negatywnie wpływać na finalną grubość izolacji i utratę ciepła w domu.

W przypadku dedykowanych systemów do izolacji dachów płaskich na zewnętrz czy izolacji wylewek podłogowych, wyróżnikiem jest delikatnie wolniejsze spienianie, dzięki czemu system ma możliwość lepszego rozlania się na izolowanej powierzchni. Izolacje natryskowe Crossin Insulations® to również niezmienność parametrów wraz z upływem czasu oraz, dzięki technologii Bio Defence Technology, ochrona przed pleśnią, grzybami i innymi mikroorganizmami.

Konsultacja i wycena izolacji