Wybór piany PUR jako ocieplenia poddasza, stropu lub domu szkieletowego, to coraz częściej oczywista decyzja. Inwestorzy znają już zalety izolacji tym materiałem i chcą wykorzystać jego atuty podczas budowy własnego domu. Przed nimi jednak kolejna decyzja: materiał jakiego producenta wybrać, czy zdecydować się na pianę polskiego producenta, czy np. na jeden z obecnych na rynku produktów z USA lub Kanady.

Technologia natrysku pianą PUR to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie. Materiał zapewnia znakomite parametry izolacyjne, a uzyskana podczas aplikacji jednolita warstwa eliminuje w 100% mostki termiczne. Dodatkowo materiał nie zmienia swoich parametrów w czasie oraz nie osuwa się i nie przemieszcza, dzięki czemu zapewnia uzyskane warunki izolacyjne w całym okresie użytkowania domu.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na tę technologię, stają przed wyborem producenta. Spotykają się z różnymi opiniami oraz mitami na temat jakości produktów polskich i zagranicznych. Co zatem powinno zdecydować o wyborze?

Piany PUR: polskie czy zagraniczne

Kluczowe parametry pian PUR

Tak jak w przypadku większości produktów, nie należy sugerować się jedynie jego pochodzeniem. Kluczowe przy wyborze są parametry a tym samym korzyści, jakie możemy dzięki nim uzyskać. Należy porównać specyfikajcę techniczną produktów, zanim zdecydujemy się na jeden z nich.

W przypadku piany otwartokomórkowej Crossin dwa kluczowe parametry, czyli współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,037,W/mK oraz bardzo niska nasiąkliwość Wp = 0,85 kg/m2, sprawiają, że produkt ten jest jednym z liderów na rynku.

Obecnie dla dachów i stropodachów wymagana jest wartość współczynnika przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2K). Aplikacja piany Crossin Attic Soft o grubości równej 25 cm pozwala uzyskać wartość współczynnika U = 0,148 W/(m2K).

Polskie czy amerykańskie piany PUR

Od pewnego czasu wśród wielu osób krąży mit amerykańskich pian PUR jako najlepszych na rynku. Nic nie ujmując ich jakości, należy zwrócić uwagę, że polscy producenci nabrali ogromnego doświadczenia i niejednokrotnie krajowe piany PUR jakością przewyższają te z USA czy Kanady.

W przypadku Crossin jakość ta została doceniona na tyle, że to piana PUR Crossin jest wysyłana do USA, gdzie z powodzeniem spełnia standardy jakościowe. Logo Crossin zostało zarejestrowane i opatentowane w USA, a piana otwartokomórkowa przebadana i certyfikowana przez Uniform ES posiadającą akredytację American National Standards Institute (ANSI).

Jeśli zatem to polska piana jest sprzedawana w USA, to czy warto sprowadzać do Polski pianę z Ameryki, ponosząc wysokie koszty transportu? Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista.

Etykieta

Profesjonalne wykonanie izolacji pianą PUR

Jeśli uznamy, że o ile dla osiągnięcia wysokiej jakości kraj pochodzenia produktu nie ma znaczenia, to z pewnością ma je wybór wykonawcy. Przetworzenie piany PUR to proces wymagający odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. To, czy zawarte w deklaracji właściwości użytkowych parametry techniczne zostaną osiągnięte podczas natrysku, uzależnione jest od odpowiedniego przetworzenia materiału. Dlatego tak ważne jest, aby wybór ekipy nie ograniczał się tylko do analizy propozycji cenowych.

Usługę natrysku oferuje wiele firm na rynku, najlepiej jednak korzystać z rekomendowanych przez producenta Autoryzowanych Wykonawców. W przypadku Crossin certyfikowani wykonawcy są stale szkoleni i monitorowani, co gwarantuje profesjonalne przetworzenie materiału.

Umów się na bezpłatną konsultację dotyczącą ocieplenia pianą PUR

Trudno być specjalista w każdej dziedzinie i mieć wiedzę dotyczącą każdego etapu budowy. Aby więc mieć pewność właściwego wyboru i realizacji, warto korzystać z porad specjalistów.