Poddasza to ważna część naszych domów. W umieszczonych tam sypialniach, pracowniach, przydomowych biurach, spędzamy wiele czasu. Jak skutecznie ocieplić poddasze, aby zapewniało niskie koszty ogrzewania zimą, a latem komfort przyjemnego chłodu?

Dobry wybór ocieplenia poddasza, pozwoli na ochronę przed utratą nawet 30% ciepła. Dobra izolacja, to również niedopuszczenie do przedostawania się upalnego powietrza do wnętrza domu, a więc zwiększenie naszego komfortu życia.

Jednym z większych wrogów skutecznego ocieplenia są mostki termiczne.

Szczelne ocieplenie pianą pur

Mostki termiczne powstają najczęściej w wyniku niewłaściwego montażu izolacji, lub wyboru technologii, której słabe strony ujawnią się z czasem tworząc te niechciane miejsca w przegrodach budynku. Im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu, tym trudniej o dokładne dopasowanie materiału izolacyjnego. Decydując się na wybór rodzaju izolacji, warto zwrócić już na początku uwagę, jaki materiał zapewnia ocieplenie szczelne i nie zmieniające parametrów w czasie.

Przy wyborze warto rozważyć ocieplenie natryskową pianą PUR, systemem Crossin Attic Soft. Sposób aplikacji piany poliuretanowej Crossin zapewnia jednolitą, bezspoinową  powierzchnię wypełniającą każdą szczelinę. Technologia izolacji natryskowej, pozwala praktycznie w 100% wyeliminować mostki termiczne.

Ocieplenie poddasza bez mostków

Ocieplenie na długie lata

Drugim aspektem jest zapewnienie niezmiennych właściwości ocieplenia przez cały okres użytkowania domu. Ewentualne usunięcie wad związanych z przemieszczeniem się materiału izolacyjnego i powstawaniem z tym mostków termicznych to proces trudny i kosztowny.

Aplikowana natryskowo piana poliuretanowa trwale łącząc się z podłożem, nie osuwa się i nie przemieszcza w czasie użytkowania domu. Wraz z upływem lat, nie zmieniają się również właściwości izolujące piany pur.

Autoryzowany wykonawca ocieplenia pianą

Ocieplanie poddasza pianką PUR

Kluczem do skutecznego ocieplenia jest wybór odpowiedniego specjalisty. Wykonawca musi posiadać wiedzę na temat sposobu wykorzystania materiałów izolacyjnych oraz sposobu jego przetwarzania.

Poszukując wykonawcy, warto zwrócić uwagę na firmy posiadające odpowiedni certyfikat, najlepiej współpracujące ściśle z producentem. Tak dzieje się w Autoryzowanych wykonawców Crossin, którzy są stale szkoleni i monitorowani pod względem jakości przez producenta.

Przed podjęciem decyzji, warto również skorzystać z konsultacji z wykonawcą. Porady doświadczonego doradcy pozwalają na uniknięcie błędów oraz realne oszczędności.