Najlepszy termin realizacji prac zależy od ich rodzaju.

Wykonywanie prac montażowych lub tynkarskich w zbyt dużym zimnie, lub w upale, może obniżyć właściwości izolacji, osłabić wiązanie kleju bądź utrudnić nakładanie tynków elewacyjnych.

Stąd prace związane z tego typu ociepleniem budynku najlepiej przeprowadzać wczesną wiosną lub jesienią. Wynika to z faktu, że temperatura do ocieplania domu nie powinna być niższa niż 5ºC ani przekraczać 30ºC.

Prace związane z ociepleniem wewnątrz budynku w zasadzie mogą być prowadzone przez cały rok. W przypadku profesjonalnych firm zajmujących się ociepleniem pianą PUR, są one przygotowane do zapewnienia odpowiednich warunków do izolacji. Prace związane z natryskiem piana PUR trwają zazwyczaj jeden dzień, co znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

Jeśli chcesz przeprowadzić prace termomodernizacyjne, zaplanuj je z odpowiednim wyprzedzeniem! Wybierz optymalną porę roku i weź pod uwagę, że wiele firm oferuje odległe terminy – obecnie chętnych do przeprowadzenia termomodernizacji domu jest naprawdę sporo.